Jdi na obsah Jdi na menu
 


Značky
Na této stránce Vás seznámím se značkami, kterými znázorňuju dráhy =)

Obrazek
Úplným základem jsou kavaletky. Dávám různé kombinace a vzdálenosti. Tyhle základní se obvykle skládají ze 4-8 jednoduchých kavaletek na jednu dobu a pejskům to krásně vychází a nádherně korigují svůj pohyb :).

 

Obrazek

Tenhle jednoduchý kolmák se většinou skládá ze dvou stojanů a jedné kavalety,která určuje výšku. Zpravidla se výška kolmáků pohybuje kolem 50-100 cm. Vyšší překážky dělám raději oxerky,aby neměly tak prudké převýšení.
ObrazekTenhle druh kavaletek se skládá z různých kombinací jak vzdáleností tak i výšek. Nejčastěji se tyhle kombinace skládají z 10   kavaletek: vyvýšených,křížků či menších kolmáčků. Někdy mezi ně sestavím skok(max.50cm) pro lepší soustředěnost.

Obrazek

 

Kombinovaný skok je velice široký pojem. Dělám je dle mé představy a fyzické kondice pejsků. Může mít jakoukoliv výšku od 1cm-180cm =). Může to být oxerek kombinovaný s plůtkem a vyplněn zídkou... Nebo křížek,s plůtkem... kombinací je nekonečně mnoho :) Ale musím přiznat,že na těhle překážkách si dávám záležet a různě je zdobím :).

Obrazek

Křížek je úplně základní skok, jako první jsem ho učila oba pejsánky,tak i já jsem se jej učila prvně na koni. Je to základ. Skládá se ze dvou stojanů a dvou kavalet,každá z nich je jedním koncem upevněna na stojanu a druhým opřená na zemi. Je vhodné dávat před křížek kavalety,protože je to velice lehoučký skok, skáčeme ho většinou po zimní pauze aby byli pěkně natěšení na ty velikány :)  

Obrazek

Základní oxer je jeden z nejvyváženějších skoků. Skládá se ze dvou stojanů (popř.1 širokého) na kterém jsou dvě kavalety. Jedna je níž a druhý výš. Tak vzniká dokonale simetrický skok, který je velice lehoučký na přeskočení,ale na druhou stranu jsou zde dvě kavalety a tím pádem větší riziko,že pejsek něco shodí. Výška může být libovolná.

 

Obrazek

Plůtek je velice zajímavý skok. Většinou má symetrický tvar (obdélník). Nikdy jej nedávám přímo do kolmého úhlu (90°). Plůtek bývá podepřen kavaletou, která určuje jeho výšku a obtížnost. Plůtek může být na výšku i na šířku. Jeho výška se pohybuje okolo 90-140cm. Plůtek bývá většinou používán při větších dráhách ve dvojskoku společně se zídkou.

Obrazek

 

Vysoký kolmák je velice těžká překážka. Pokud ji chce pejsek zdolat,musí se 100%soustředit. Výška může dosáhnout až 150cm. Většinou vysoký kolmák nedávám z bezpečnostních důvodů do dvojskoku. Tenhle druh kolmáků se skáče,když chceme zjistit výškový rozsah pejska nebo zvýšit fyzičku. Pozor ať jsou kavalety lehounké a hladké,aby si pejsek neublížil!

Obrazek

 

Vysoký oxer mívá výšku do 180 cm (výš jsem nezkoušela).Má stejné vlastnosti jako normální oxer,jen se musí dávat pozor na hladkost kavalet, protože pejsci můžou při takových výškách snadno kavaletu shodit. Tenhle druh oxeru se může dávat do dvojskoku,ale pod podmínkou,že 1. skok bude mít max. 50 cm a že mezi skoky musí mít pejsek min. 6 cvalových skoků.

Obrazek

Zídka je plný skok. Má úhel 90° proto je pro pejsky velice náročná, samozdřejmě dle velikosti. Skáčeme přes jednu zídku,která má 60 cm tk to je pro ně spíš překážka za odměnu :). Velice vhodná do dvojskoku ke kterékoliv vyšší překážce, ale dávám ji většinou k plůtku.

Tyhle druhy překážek jsou jak u pejsků tak i u koní,tk doufám,že jste se poučili :)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Momentous Blood Pressure - Hypertension

(Aedullyanenaig, 8. 10. 2018 6:12)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-ou-viagra/

What causes enormous blood difficulty

(AswostagsNog, 28. 7. 2018 23:00)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-5mg-lilly-prix/

parkur

(terezka, 3. 6. 2010 21:38)

ahojky jsme na tom uplně ale uplně skoro stejně taky chodim na koně taky jsem si to řekla ale mam malího pejska z hlavou měří 33 cm. tak ale skočí nejvíce 60 taky jí do ničeho nenutim je to boloňský psík.a díky za drezůru žes mi jí poradila teda já skoušela i lonžovat ale to fakt nešlo tak jsem jí nechala bejt a dělam jí i kavaletky

dari.estranky.cz, izzie.estranky.cz

(Ivonka & Darinka + Izzie, 21. 7. 2009 16:21)

teda Sisi já čučím, co ty s těma pejskama všechno vyvádíš:) taky jsem byla jednu dobu takový blázen, že jsem pro mojeho hafana vymýšlela a stavěla různý překážky, až jsme se dostali závodně k agility:) samozřejmě tady jsou i ti koně:) Tak ať se Vám daří. Ivonka (znáš mě z letošního tábora)