Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skákání:
Začalo to jednoho podzimního víkendu,bylo to září 2007. Já jsem se přihlásila do jezdeckého oddílu a začala se víc seznamovat s druhy překážek atd... Napadlo mě,že pejsci musí mít stejnou dobu,nohosled takže i styl skákání :)
Tak jsem to zkusila s Ajmy na primitivním křížku. Postupně jsem překážky dělala z křesel. Začínalo to na 50 cm a dnes je to už na 170 cm,to bych dříve neřekla :D.
Ajmy to začalo bavit,dělala jsem různé kombinace,kavalety... Když Arčikovi byl rok,tak jsem to s ním zkusila taky,ale nic nechtěl skákat,tk jsem si řekla až dospěje,ale tréninku jsem se nevzdala a zkoušela to s Ajmy i s Arčim dál a dál.
Na jaře roku 2008 se mi začalo dařit s tréninkem pejsánků a hlavně Arčiho,začal skákat NAPROSTO vše:).  Tak jsem trénovala Arčiho a Niki Ajmy (je na některých fotkách taky ).
V létě 2008 měli pejsci týdenní soustředění v Jeseníkách,kde měli mega fyzičku :)...
Momentálně trénuju pejsky pouze sama volnou metodou-do ničeho je nenutím tak jako dřív, když nechtějí tk to s nima zkusím jindy,nebo jim dám kombinaci,která je baví :).
Byli by z nich dobří závodníci,ale boužel jsou moc agresivní na jiná plemena psů,takže by to dopadlo špatně :( Mám to jako Hobby děkuju vám za to :-*

Překážky:
Ještě před rokem byly překážky,židle a nepotřebné věci. Ale bylo to moc nebezpečné,tk jsme koupili 4 kolmáky,2 plůtky,1 menší zídku,1 mega zídku,a kvalitní židle s kladkými kavaletami...
vše pro bezpečí pejsků :)
Na jaře 2009 plánuju koupit 20 kavalet,které obarvím,ať mají krásné překážky :-*

Obrazek
Jedna z úpa prvních překážek :)